Színt adunk a helyi termékekhez! – Helyi termelői szín kialakítása
Részletek:
A közgyűlés döntött a pályázatok benyújtásáról
Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése 2016. március 09-i ülésén tárgyalta és 52/2016. (III.9.) számú közgyűlési határozatával döntött a TOP 6. prioritása keretében megvalósítandó, első ütemben tervezett pályázatok előkészítéséről és benyújtásáról, továbbá a szükséges előkészítési források biztosításáról.
A határozatban Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése jóváhagyta, hogy a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében a „Színt adunk a helyi termékekhez! – Helyi termelői szín kialakítása” munkacímű pályázat benyújtásra kerüljön.
Támogatási szerződés aláírása
A Nemzetgazdasági Minisztérium Regionális Fejlesztési Operatív Programok Irányító Hatósága a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretén belül TOP-6.1.3-15 „Helyi gazdaságfejlesztés” tárgyú felhívást tett közzé. A felhívásra Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata 2016. június 30. napon TOP-6.1.3-15-SL1-2016-00001 azonosító számon regisztrált támogatási kérelmet nyújtott be, melyet a Támogató 2016. november 15. napon kelt támogató döntése alapján 130.000.000,- forint összegű támogatásra érdemesnek ítélt, 100 %-os támogatási intenzitás mellett.
A Támogatási Szerződés hatályba lépésének dátuma 2016. december 6.
A projekt keretein belül Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata a Szolnok, Kiss János út 116., 11768 hrsz. alatt nyilván tartott telken található épületet korszerűsíti, melyben lehetővé teszi a csomagoló, válogató, üzem és raktár, valamint annak technológia kialakítását. Megvalósul az 525 m2-es csarnoképület felújítása, átalakítása, a szükséges épületgépészeti beruházások végrehajtása, 350 m2 napelem rendszerrel, 292 m2-es fedett szín felújítása.
Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata a projekt eredményeként a város polgárait, civil szervezeteit, vállalkozóit szeretné szembesíteni a térség értékeivel, miszerint fenntartható megőrzésük közös felelősségünk. A helyi termékek előállítása növeli a térség foglalkoztatottságát és javítja a jövedelemszerzési lehetőségeket a nem vidékies térségben is. A projekt célja az infrastruktúra beruházással és eszközbeszerzéssel a kisléptékű mezőgazdasági termék-előállításhoz kapcsolódó szolgáltatások színvonalának javítása, lakosság közeli szükséglet alapú ellátások számának növelése.
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2019. március 31.